top of page
Image by Rodion Kutsaev
_edited.jpg
Mikaousui_edited.jpg
MIKAO USUI
Już dziś...
Nie złoszczę się
Nie martwię się
Jestem wdzięczny
Poświęcam się mojej pracy
Szanuję wszystkie istoty
Gradient Purple Blue_edited.jpg

Co to jest REIKI

  REIKI to duchowa energia, a Usui-Reiki-Ryōhō to system stworzony przez dr Mikao Usui, wspaniałego człowieka, który dał nam możliwość wykorzystania energii bezwarunkowej miłości, poświęcając na to wiele lat swojego życia.  I pomimo tego, że sama energia znana jest od setek lat i pod innymi nazwami w różnych miejscach naszej planety, to właśnie system stworzony przez Sensei Usui, stał się najbardziej popularny. Dzięki niemu właśnie, praktycy Reiki mogą zrozumieć jaki jest sens życia i co jest esencją wszechświata. Dla osób potrzebujących pomocy jest doskonałym środkiem do uzdrowienia ciała, umysłu i duszy. 

Shades of Fewa_edited.jpg

    Chciałbym w tym miejscu opisać jakoś energię Reiki w taki sposób, by był to opis w pełni oddający  jej cudowny charakter i to czym naprawdę jest. Niestety, ale każdy opis (wiem, że jest ich sporo) jest zbyt skromny. Trudno opisać coś co jest nieskończenie doskonałe, ale można starać się zrozumieć istotę tego. 

  Ponieważ twórcą systemu uzdrawiania Usui-Reiki-Ryōhō był Sensei Mikao Usui, nie można o nim nie wspomnieć, zawdzięczając mu coś, co jest dla nas ludzi bezcenne, a za co dziękuję mu każdego dnia. Z Mistrzem Usui jest tak jak samą energią Reiki, z którą możemy dzięki niemu pracować, cokolwiek by nie powiedzieć  będzie to niewystarczające i zbyt skromne. Bo jak opisać człowieka, który tak bardzo kochał ludzi, że stało się to jego pasją? System który stworzył  był odpowiedzią na pytanie "Jaki jest sens życia?" . Znajdując odpowiedź, podzielił się nią ze wszystkimi. 

    Dr Usui urodził się 15 Sierpnia 1865 roku, w Japonii w wiosce Taniai-Mura. W wieku 4 lat został wysłany do buddyjskiego klasztoru Tendai, gdzie w przyklasztornej szkole odebrał wszechstronne wykształcenie. Jako młody człowiek studiował i wyjeżdżał za granicę (Rosja, Korea, Chiny). Ponieważ interesował się ezoteryką i uzdrawianiem kolejne wydarzenia były jakby oczywistymi tego następstwami. 

   Zainspirowany przez swojego mistrza Zen, wszedł na górę Kurama gdzie po 21-dniowym poście i medytacjach poczuł moc energii Reiki spływającą do czubka jego głowy. To był początek stworzenia duchowego systemu uzdrawiania.

    Starając się by system był jak najpełniejszy, Sensei Usui adoptował do systemu mądrość innych znamienitych ludzi. Przykładem jest pięć wskazań,  których autorem był Cesarz Meiji (1852-1912) i są one podstawą praktyki Reiki Ryoho. Można je przeczytać powyżej.

  Powyższy opis jest tylko chęcią przybliżenia sylwetki tego wspaniałego człowieka, osobom, które nigdy nie miały z tym tematem styczności. Wiem ile razy okazywał swoją miłość innym ludziom pomagając im tak jak np. w przypadku trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Tokyo (1923r). Dlatego postaram się stworzyć specjalny dział na mojej stronie.  Cudowny, skromny, bardzo mądry, kochający wszystkich człowiek zasługuje na specjalne miejsce. I ma też je moim sercu oraz każdego praktyka Reiki. W ten sposób oraz uzdrawiając okazujemy mu wdzięczność, miłość i szacunek. 

     Nasza codzienność i wszystko co z nią związane dla wielu ludzi może wydawać się być raczej egzystencją i chęcią przetrwania na naszej planecie. Bez głębszego znaczenia lub celu. I każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów na temat naszego istnienia. Bo to, że różnimy się od siebie, daje każdemu możliwość bycia wyjątkowym. Ale są wśród nas osoby takie jakim był dr Usui, który poświecił swoje życie byśmy mogli zrozumieć co jest podstawą naszego fizycznego i duchowego istnienia. 

  Jaki jest więc sens życia? Odpowiedź jest dosyć prosta. Sensem naszego istnienia jest MIŁOŚĆ.

  Energia Reiki jest czymś co nas wszystkich otacza, bo po prostu jest wszędzie. Płynie przez cały czas i wszyscy jesteśmy w tej energii skąpani.  Pomagając komuś połączyć się z tą energią, a tym samym pomagając w  uzdrowieniu, jest niczym innym jak okazywaniem bezwarunkowej miłości i  Reiki pozwala nam ją zrozumieć, ponieważ ta energia jest esencją tego. Każda osoba pragnąca uzdrowienia również okazuje sobie miłość i szacunek, pragnąc życia w zdrowiu i harmonii.

  Ja uważam, że Reiki jest darem od Boga, ale nawet jeśli dla kogoś Reiki jest częścią wszechświata bez boskości w tle, to ta cudowna duchowa siła ciągle jest i będzie. Działa dokładnie tak samo bez względu na nasze przekonania i wierzenia. Praktyk Reiki, który dzięki inicjacjom jest w stanie odczuwać obecność tej energii i jej działanie, staje się pewnego rodzaju przekaźnikiem. Łącząc się z pacjentem, pozwala mu się również otworzyć na działanie energii Reiki, co w parze z wewnętrzną duchową siłą pacjenta pozwala na uzdrowienie. W ten sposób osoba potrzebująca pomocy staje się również swoim uzdrowicielem.

  Reiki działa na poziomie fizycznym, ale również i właściwie przede wszystkim na poziomie duchowym. Albowiem przyczyną chorób fizycznych są choroby naszej duszy. Nasza dusza cierpi w wyniku tego czym ją obciążyliśmy, w obecnym lub poprzednim życiu  i  Reiki pozwala nam na uzdrowienie tego co wywołuje u nas stany chorobowe. Dla energii czas i przestrzeń nie istnieją, co daje możliwość dotarcia do źródła problemu czyli uzdrowienie duszy lub np. sytuacji z przeszłości.

     Uzdrawianie pacjenta, który znajduje się setki czy tysiące kilometrów od uzdrowiciela również nie stanowi żadnego problemu. Dla uzdrowiciela i energii, znaczenie ma połączenie się duchowe z pacjentem, które następuje bez względu na odległość. 

     Reiki działa nie tylko na ludzi, ale również na rośliny i zwierzęta. Dzięki temu jeszcze bardziej rozumiemy jak wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i zależni od siebie nawzajem.  Zdajemy sobie sprawę nie z tego, że jesteśmy częścią wszechświata a po prostu nim jesteśmy.

    Dzięki energii Reiki można również uzdrowić sytuacje z przeszłości, teraźniejszości lub nawet przyszłości. Można uzdrowić relacje lub pomóc pozbyć się problemu. Tak więc zastosowanie terapii Reiki nie dotyczy tylko chorób. Jak to wygląda dokładnie, będzie opisane w dziale blog. 

   Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać jest to, że Reiki ma zawsze działać dla naszego najwyższego dobra. Co również dokładnie opiszę. 

NAMASTE

bottom of page