top of page
białe tło
kadrowany sky.jpg

JAK WYGLĄDA SESJA REIKI

Informacje dla osób, które nigdy nie miały styczności z terapią Reiki oraz dla tych, które pragną mieć wgląd na to jak pracuję. 

Image by Evie S.

 

      

 

  Przekaz energii Reiki jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.  Bardzo dbam o spokój i bezpieczeństwo moich pacjentów dlatego przed pierwszą sesją również przeprowadzam rozmowę, by przekazać informacje jak będzie wyglądała sesja oraz jaki jest czas jej trwania.  Oprócz tego przeprowadzam konsultację-wywiad z pacjentem, by dokładnie dowiedzieć się z jakim problemem się do mnie zwraca. Jest to ważne dla mnie jak i dla pacjenta. Daję także pacjentom możliwość skorzystania z opcji bezpłatnej konsultacji (więcej w sekcji BEZPŁATNA KONSULTACJA) Czas trwania  to ok 30 minut. Proszę pamiętać także, iż ja nie diagnozuję. Zostawiam to lekarzom i innym specjalistom, a ja co najwyżej mogę coś zasugerować. 

  Dbając o to żeby uzdrawianie było jak najbardziej efektywne oraz w trosce o bezpieczeństwo pacjenta, zawsze proszę by każdy stosował się do pewnych zaleceń.

  W przypadku sesji na odległość zawsze proszę pacjenta o zdjęcie na którym jest twarz pacjenta.

   Osoba poddająca się terapii powinna podczas sesji leżeć na łóżku na wznak z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia. Nogi powinny być ułożone równolegle.  Na godzinę przed sesją dobrze jest nie pić kawy, palić papierosów, a spożywanie alkoholu jest w ogóle niewskazane na 24 godziny przed sesją. Używki takie jak kawa i papierosy mogą utrudnić relaksację, natomiast alkohol sprawi, że energia Reiki po prostu nie zadziała, bo zostanie zneutralizowana przez działanie alkoholu. 

  Przed sesją i po bardzo wskazane jest picie wody. O tym, że woda jest źródłem życia chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W terapii Reiki woda ma działanie oczyszczające. Szczególnie ważne jest picie wody po sesji. Oczywiście małymi łykami, ponieważ z niczym nie należy przesadzać.

  W trakcie sesji wiele osób zasypia i stąd też powyższe moje wskazania. Nie dotyczą one tylko bezpieczeństwa, ale również dbam o to by terapia odbywała się w jak najbardziej optymalnych warunkach. Poza tym pacjent powinien po sesji odpocząć przynajmniej 15 minut i nie zrywać się z łóżka gwałtownie.

     Ważna uwaga dotycząca sesji. Wiele osób zadaje pytanie (bardzo słusznie) czy w trakcie sesji dzwonię do pacjenta i czy tak wygląda sesja Reiki.  Nie dzwonię ponieważ, nie jest to w żadnym razie konieczne. Wykonuję swoją pracę, a pacjent po prostu poddaje się działaniu energii i się relaksuje.  Oczywiście istnieje taka możliwość, by w trakcie sesji korzystać z połączenia telefonicznego lub poprzez komunikator (messenger, Whatsapp). Rozmowa jednak zostaje ograniczona do minimum by sesja mogła przebiegać spokojnie. 

  W trakcie seansu terapeutycznego, oprócz połączenia was z energią Reiki, oczyszczam was z tego co jest waszym niepotrzebnym balastem złych energii nawet wiele lat. Dlatego na drugi dzień niektóre osoby mogą poczuć się trochę zmęczone. Jest to jak najbardziej normalny objaw i trwa kilka godzin lub jeden dzień, ale to naprawdę nie dotyczy wszystkich osób i nie jest niczym złym. Bardziej to przypomina senność jak u niektórych osób przy np. zmianie pogody. 

  Powyższe wskazania są również po to, by każdy mógł w pełni doświadczyć działania tej cudownej energii oraz by było to jak najbardziej skuteczne. 

  Energia Reiki działa zawsze! To jak ludzie ją odczuwają, co widzą w trakcie przekazu energii oraz ile sesji potrzeba by uzdrowić jakąś chorobę zależy indywidualnie od każdego pacjenta. 

  Warto tutaj wspomnieć o odczuciach w trakcie sesji. Są one skrajnie różne, od braku jakichkolwiek odczuć, aż do cudownych przeżyć porównywalnych z pięknymi sennymi marzeniami. Osoby, które się martwią, iż nie "widzą" niczego lub nie czują podczas sesji zapewniam, że dla procesu uzdrawiania nie ma to żadnego znaczenia. Doznania podczas seansów terapeutycznych są uwarunkowane indywidualnie. Mogą np. zależeć od tego jak bardzo pacjent jest wrażliwy na energię lub jak bardzo ma otwarte tzw. "trzecie oko". Czasem niektóre osoby po kilku sesjach "otwierają" się energetycznie po oczyszczeniu, które zawsze wykonuję. Wtedy doznania podczas poddawaniu się działaniu energii Reiki mogą się zmienić. Reiki również ma wpływ na wasze kanały energetyczne oczyszczając je, więc to wszystko może mieć swój wpływ na to jakie są wasze wrażenia.

  W uzdrawianiu liczy się postęp oraz efekt końcowy i na tym zawsze się skupiam. Po pierwszej sesji zawsze proszę pacjentów o krótką rozmowę w formie pisemnej lub werbalnej, by zapytać o samopoczucie, wrażenia i odpowiedzieć na ewentualne pytania. Oczywiście to zależy od pacjenta, kiedy będzie miał możliwość i ochotę porozmawiać. Nawet jeśli miałoby to być następnego dnia po sesji. 

  Wiem, że większość osób zastanawia się nad tym, ile sesji jest potrzebnych by pozbyć się np, jakiejś choroby. Powtórzę się w tym momencie, ale to naprawdę zależy indywidualnie od każdego pacjenta. U każdej osoby przyczyny choroby są po prostu różne. Dla przykładu jedna z moich pacjentek cierpiała z powodu alergii na pyłki. Problem zniknął po trzech sesjach. U innej pacjentki było to kilkanaście sesji. Nawet jeśli miałoby być ich więcej, to sam pacjent widzi zmiany poddając się terapii Reiki decyduje jak bardzo jego stan zdrowia zmienia się na lepsze. 

  Często jest mowa o tym, iż cztery sesje to minimalna ilość, by doświadczyć uzdrawiającego działania Reiki. Jest to prawda, ale nawet po jednej tylko sesji działanie tej energii ma swój zbawienny wpływ na umysł, ciało i duszę. Tak poza tym nie ma twardo ustalonych reguł. Jedno co można powiedzieć na pewno, Reiki jest cudownym darem dla wszystkich żyjących istot na ziemi i zawsze ma pozytywny wpływ. 

  

bottom of page