top of page

Jak działa Reiki oraz jak długo trwa terapia

Zaktualizowano: 29 lis 2022

Najbardziej nurtującym pytaniem, dla każdego kto słyszał o terapii Reiki, ale nigdy nie korzystał z tej formy uzdrawiania, są pytania „Jak działa Reiki?” oraz „Ile potrzebnych jest sesji Reiki do uzdrowienia”.

O działaniu energii Reiki napisałem już w dziale „Co to jest Reiki?” oraz na Blogu. Jednak bardzo chętnie podzielę z wami moją wiedzą wynikającą z mojego doświadczenia oraz tego co zostało mi przekazane przez moją cudowną nauczycielkę.

Jak już miałem okazję o tym wspomnieć, Reiki działa na poziomie duchowym oraz fizycznym. Przy czym oba te poziomy są oczywiście ze sobą powiązane. Praca z Reiki to nic innego jak uzdrawianie naszej duszy a uzdrowienie jej to przywrócenie harmonii.

Ponieważ jako dusze schodzimy na ziemię pod różnymi postaciami, bo nie tylko ludzkimi (prawo karmy i reinkarnacji) mamy okazję do przeżycia różnych doświadczeń. Nie będę się skupiał na Prawie Karmy, bo jest mnóstwo publikacji na ten temat. Bardziej chciałbym zwrócić uwagę na to, że liczy się skutek naszych działań, na co wiele osób nie zwraca zbytnio uwagi. Nie tylko nasze czyny w sensie fizycznym, mają wpływ na nasze życie. Każde słowo, każda myśl nie są czymś co jest tylko chwilowe, by zniknąć bezpowrotnie. Albowiem wszystko jest energią. W zależności od tego czy nasze działanie ma efekt pozytywny czy negatywny, mamy wpływ na to czy pozwalamy naszej duszy wzrastać i doświadczać czegoś pięknego co sprawia, że nasza dusza rozwija się z radością, czy też obciążamy ją czymś bardziej lub mniej negatywnym sprawiając, że cierpi. I to cierpienie sprawia, że prędzej czy później dusza będzie chciała się oczyścić i zwróci na to naszą uwagę manifestując to jakąś chorobą. Początek tego, czego świadkami jesteśmy w obecnym momencie, miał zapewne miejsce w naszym innym wcieleniu. Najczęściej właśnie tak bywa i tym bardziej jesteśmy zaskoczeni, gdy dzieje się coś złego a prowadząc spokojne i uczciwe życie nie spodziewamy przykrych niespodzianek.

Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę, że nasze słowa mają potężną moc. Bo np. krzywdząc kogoś nie musimy używać w tym celu siły fizycznej. Przemoc występuje w różnych formach. Wypowiadając słowa przepełnione nienawiścią, w celu zadania komuś bólu są również przemocą tyle że werbalną. Zazdrość, złość, nienawiść, ocenianie innych, rzucanie przekleństw, również obciążają nas energetycznie. I czasem nie musimy czekać aż do następnego wcielenia by się o tym przekonać, jakim ciężarem jest to dla naszej duszy, bo wszechświat potrafi nam dać o tym znać o wiele wcześniej.

Celowo zwracam wam uwagę na to wszystko, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że nie tylko czyny w sensie fizycznym mają wpływ na nasze zdrowie i ogólnie jakość naszego życia. Nasze myśli są również energią i działają podobnie jak słowa. Więc jeśli zastanawiasz się czasem, dlaczego dzieje się coś czego byś sobie nie życzył kochany człowieku, zwróć uwagę na to jakich słów używasz i z jaką intencją je wypowiadasz. A także jakie myśli krążą Ci po głowie i czy na pewno są pozbawione negatywnych emocji.

W tym momencie docieramy do odpowiedzi na pytanie “Jak działa Reiki?”. I odpowiedź jest dosyć prosta, bo ta cudowna wszechobecna energia działa w ten sposób by uzdrowić wasze dusze, a co za tym idzie wasze ciała, przy okazji wpływając na wasze umysły by w ten sposób przywrócić harmonię do waszego życia.

W terapii Reiki bardzo ważne jest by dotrzeć do źródła zaistniałego problemu. Przyczyny nie muszą oczywiście sięgać daleko wstecz do któregoś z poprzednich wcieleń. Często jakaś choroba może występować np. dlatego, iż nie potrafimy czegoś wybaczyć komuś lub nawet sobie. To tak jakby kurczowo trzymać się tego co nam szkodzi i dopiero odpuszczenie jest drogą do uzdrowienia.

Sesja uzdrawiająca przy pomocy energii Reiki jest dla mnie jak podróż, ale zabieram Ciebie ze sobą, bo to Ty drogi pacjencie jesteś najważniejszy. Dzięki temu, że jestem dostrojony by pracować z tą energią, pomagam Ci się na nią otworzyć, przez co stajesz się również swoim uzdrowicielem. Energia Reiki w połączeniu z Twoją wewnętrzną energią jest tą siłą, która pokonuje to co Ci doskwiera. Reiki dociera do źródła problemu, który tkwi gdzieś przy naszej duszy, by w ten sposób oczyścić ją z tego co sprawia, że cierpi.

Podczas sesji bardzo często widzę przyczynę problemu i zawsze staram się to oczyścić, jak również energie, które blokują uzdrawianie lub negatywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie pacjenta. Dowiaduję się również od pacjentów, w wyniku przeprowadzonej rozmowy przed sesją, na czym należy się skupić podczas sesji.

Reiki to inteligentna energia i wie doskonale, gdzie ma trafić. Oczywiście zdolności praktyka Reiki, takie jak dar uzdrawiania czy jasnowidzenie mają duży wpływ na sam proces uzdrawiania, ponieważ ułatwiają go. Poza tym samo ukierunkowanie energii jest ważne. Nie mniej, Reiki dociera czasem do miejsc, które uznaje za ważne, jeśli jest to pomocne i służy najwyższemu dobru pacjenta.

Sesji uzdrawiającej często towarzyszą różne odczucia u pacjentów. Najczęstsze odczucia fizyczne to uczucie mrowienia, ucisk, przypływy ciepła lub czucie delikatnego podmuchu wiatru np. na twarzy. Takie odczucia właściwie nigdy nie są bolesne (nie spotkałem się z czymś takim) i zawsze opisywane są jako dziwne lub przyjemne, nawet do tego stopnia, że często pacjenci są rozczarowani, jeśli takie odczucia zanikają po kilku sesjach.

Podobnie jest z różnymi wizjami, których doświadczają pacjenci podczas sesji. Wizje przeważnie są piękne i brak tych wizji powoduje tęsknotę za nimi. Brzmi to zabawnie, ale tak naprawdę bardzo często się zdarza. Trudno się temu dziwić, ponieważ obrazy, które czasem pacjenci widzą zapierają dech. Bywa, że są to “tylko” mieniące się kolorowe światła, ale również mogą to być anioły, przewodnicy duchowi lub ktoś ze wzniesionych mistrzów. Tutaj muszę od razu dodać, że ludzie, którzy zmagają się z traumami lub są np. po trudnych relacjach/związkach, mogą się czasem mieć wizje zgoła odmienne. Nagromadzone przez lata emocje, żal, upokorzenia, ból psychiczny, zostają z nami na zawsze, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo nie wracamy świadomie do tych wspomnień. Podczas terapii emocje i uczucia związane z przykrymi wydarzeniami uaktywniają się. Pacjent może to czasem zobaczyć, a innym razem odczuć, ale w ten właśnie sposób przebiega proces uzdrawiania. Nie jest to jakąś regułą, a raczej tylko jedną z możliwości, ale dosyć często ma to miejsce. Uzdrowienie powyższych blokad powoduje, że nawet pamięć o tym co dla nas przykre, nie może mieć już na nas wpływu tak jak poprzednio, ponieważ uwalniamy się od tego. Objawem tego podczas sesji może być płacz, ale jest on jak najbardziej oczyszczający.

Jakiekolwiek odczucia by nie towarzyszyły terapii Reiki, to cel jest zawsze ten sam, czyli uzdrowienie. Brak jakichkolwiek odczuć nie ma wpływu na proces uzdrawiania. Niektóre osoby zniechęcają się do kolejnych sesji dlatego, iż “nic nie czuły w trakcie”. No cóż... Nie mogę i nawet nie mam potrzeby przekonywać nikogo, że jest w błędzie. Szanuję decyzje i opinie pacjentów.

Jak działa Reiki to już mniej więcej wyjaśniłem. Trudno to wyjaśnić dokładniej, szczególnie osobom, które nigdy nie miały z tym do czynienia albo nie słyszały nawet terminu “Terapia Reiki”, ponieważ dopiero poddając się terapii, w pełni się ją docenia i zaczyna rozumieć.

Drugim pytaniem nurtującym każdego potencjalnego pacjenta jest: “Ile sesji potrzebnych jest do uzdrowienia”.

I bardzo bym chciał w tym momencie dać stanowczą i konkretną odpowiedź, której wiele osób oczekuje. Niestety, ale nie ma takiego rodzaju odpowiedzi na to pytanie. Jeśli jakiś uzdrowiciel mówi, że np. po 5 sesjach Reiki problem zostaje rozwiązany, to ja mogę tylko dodać, że powinniście zapewne skorzystać z jego usług.

Pewne jest, że Reiki zawsze ma swój pozytywny wpływ i prawie każda choroba i dolegliwość mogą być uzdrowione. Prawie, ponieważ są sytuacje lub choroby, których nie da się uzdrowić. Przeważnie są to bardzo ciężkie przypadki i osobiście zdarzyło mi się to tylko jeden raz, gdy mogłem jedynie wesprzeć bardzo cierpiącą osobę, by pomóc jej spokojnie odejść.

Proszę pamiętać o tym, iż cierpliwość to także ważna część uzdrowienia. W pełni zawsze rozumiem każdego kto pragnie szybkiego rozwiązania problemu. Nie ma w tym nic złego, ale choroby często mają swoją długą historię. Ktoś może cierpieć wiele lat więc trochę czasu też potrzeba na wprowadzenie harmonii. Nie należy jednak się tym zrażać.

Z doświadczenia wiem, że nie ma ustalonych reguł, jeśli chodzi o ilość sesji terapeutycznych potrzebnych do pełnego uzdrowienia. Może to nastąpić po kilku sesjach jak i kilkunastu. W przypadku chorób przewlekłych zalecam, by 3 lub 4 sesje odbyły się dzień po dniu a później następują przerwy od 1 dnia do kilku lub nawet więcej w zależności od samopoczucia pacjenta i postępów w uzdrawianiu. Każdy przypadek jest indywidualny więc ilość sesji nawet przy takiej samej chorobie, może być różna. To co was blokuje również ma znaczenie. Proszę zauważyć, że ludzie korzystają z różnych metod by pomóc sobie w uzdrowieniu. Jednym coś pomaga szybciej a inne osoby muszą zmagać się dłużej lub szukać kolejnych rozwiązań.

By posłużyć się przykładem w celu objaśnienia jak wygląda uzdrawianie, mogę powiedzieć, że w sytuacji, gdzie był poważny problem z kręgosłupem i unieruchomienie pacjenta, zastosowanie energii Reiki dało pozytywny efekt po drugiej sesji. Czyli osoba uzdrawiana była wstanie wstać z łóżka i normalnie funkcjonować, gdzie jeszcze dwa dni wcześniej nie było to możliwe ze względu na wielki ból i blokadę. Dzięki temu mogła udać się lekarza, gdzie się okazało, iż przyczyną problemu było zwichnięcie miednicy. Oczywiście działanie specjalisty jest jak najbardziej pomocne

Innym przypadkiem, gdzie uzdrawianie trwa dłużej są np. alergie, które często mają swoje podłoże w braku wybaczenia i potrzebna jest praca nad tym, by pacjent uświadomił to sobie oraz pragnął to zmienić.

Nie muszę chyba dodawać, że takie choroby jak nowotwory, cukrzyca czy otyłość, mogą wymagać poświęcenia im więcej czasu, by się ich pozbyć. Ale jak już mówiłem, nie ma ustalonych reguł co do tego, jak długo ma trwać uzdrawianie. Nawet jeśli to wygląda na dłuższą terapię to wcale tak nie musi być.

Na koniec dodam jeszcze, że Reiki ma zastosowanie w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, jak np. uzdrowienie relacji czy pomoc w znalezieniu pracy. Opiszę to jednak w innym tekście na tej stronie.

Bez względu na to, czy skorzystacie z mojej pomocy, czy u kogoś innego. Bez względu na to jaką wybierzecie metodę, życzę wam zdrowia i rozwiązania wszelkich problemów.


Namaste
37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page