top of page

REIKI i medycyna konwencjonalna

Zaktualizowano: 29 lis 2022


Parę słów o tym jak uzdrawianie Reiki ma się do medycyny konwencjonalnej. Naturalne metody uzdrawiania nazywane też Medycyną Alternatywną, są znane od setek lat. Przykładów naturalnych metod uzdrawiania jest wiele więc nie będę ich przytaczał. Zresztą zainteresowane osoby znajdą sobie źródła informacji na ten temat. Częścią naszej ludzkiej natury jest uczenie się i szukanie nowych rozwiązań w różnych dziedzinach życia. Tak też, między innymi rozwijała się Medycyna Konwencjonalna, której znaczenia dla nas i dla naszej egzystencji nigdy nie ośmielę się podważyć. I o ile szanujący się uzdrowiciel, powinien starać się wspierać pacjenta by oprócz np. Terapii Reiki korzystał także, jeśli jest taka konieczność i możliwość, z dobrodziejstw medycyny akademicznej, o tyle w drugą stronę już to tak niestety, często nie działa. Albowiem z jakiegoś powodu korzyści, płynące z naturalnego uzdrawiania są przez przedstawicieli medycyny akademicznej negowane, a wręcz demonizowane. Oczywiście nie zawsze. Jeśli ktoś nie wie to pewnie będzie zdziwiony faktem, że w Wielkiej Brytanii terapia Reiki, jest stosowana oficjalnie jako wspierająca leczenie konwencjonalne. I tutaj mój wielki ukłon przed lekarzami, profesorami i wszystkimi, którzy podejmują mądre decyzje.

Osobiście uważam, że to jak najbardziej może i powinno ze sobą współgrać. Osiągnięcia medycyny są bezcenne tak samo jak uzdrawiająca moc energii Reiki, a także coś co wy jako pacjenci posiadacie i jest nieodłączną częścią was, a co nazywamy siłą duchową. Często widzę lub czuję zdziwienie pacjenta, gdy wspominam o wizycie u lekarza. Proszę zrozumieć, że nie powinno się obrażać na lekarzy i rezygnować z ich pomocy lub nawet nie podejmować prób, by się przekonać co lekarz ma do powiedzenia w sprawie waszego zdrowotnego problemu. Oczywiście są takie sytuacje, gdy ktoś odrzuca kategorycznie taką możliwość, ale na szczęście są to bardzo rzadkie przypadki. Dla mnie najważniejsze jest wasze zdrowie i to bym mógł jak najskuteczniej wam pomóc, również w innych sprawach życiowych. By to trochę dokładniej wyjaśnić oprę się na przykładzie. Załóżmy, że ktoś cierpi z powodu jakiejś dolegliwości związanej z kręgosłupem. Przyczyny tego można znaleźć i oczyszczać energetycznie. Jeśli problem jest bardziej zawiły to trzeba nad nim trochę dłużej pracować i po prostu uzdrawiać. I ja jestem po to, by właśnie to robić. Ale czasem bywa tak, że czuję, iż przydałaby się pacjentowi wizyta np. u kręgarza. Po pierwsze dlatego, że być może wystarczy nastawić kręgi by pacjentowi pomóc i zalecić by spał w odpowiedniej pozycji, a po drugie nie chcę uzależniać nikogo od siebie. Żaden uczciwy terapeuta tego nie robi. Powinniście mieć także jakieś opcje. Niestety nie zawsze jest tak, że wystarczy skorygować pozycję w czasie snu, ale i tak wizyta u specjalisty jest bardzo zalecana, bo diagnoza jest czymś koniecznym, a ja nie diagnozuję. Co nie oznacza, że nie wiem jak wam pomóc. Po prostu od tego są lekarze i doktorzy. I proszę też wziąć pod uwagę, że nie podważam opinii lekarza, który już wystawił diagnozę zanim zwróciliście się do mnie. Udanie się do lekarza, kręgarza, psychologa itd. nie wyklucza terapii Reiki, a wręcz ją wspiera. Badania krwi, prześwietlenia i inne sposoby za sprawdzenie waszego organizmu są dodatkami, z których należy korzystać. To, że zalecam by pacjent zasięgnął rady lekarza lub innego specjalisty nie znaczy, iż nie chcę się podjąć uzdrawiania. Jest wręcz przeciwnie. Pacjent bez problemu może kontynuować poddawanie się uzdrawiającemu działaniu Reiki i korzystać z mojej pomocy w celu usunięcia blokad oraz przyczyn choroby. Trochę to też można porównać do picia wody. Woda ogólnie jest niezbędna do tego byśmy żyli i funkcjonowali. Picie wody przed sesją Reiki, jak również po sesji i w ciągu dnia, jest bardzo zalecane, ponieważ oprócz nawadniania organizmu spełnia rolę oczyszczającą. Więc mówiąc wam byście pili wodę, nie mam na myśli, że zastępuje ona moje działanie, lecz jest tylko dodatkiem do tego.

Mam nadzieję, że osoby bardziej zaznajomione z tematem nie poczują się urażone tymi objaśnieniami. Jest sporo osób, które wiedzą niewiele na temat uzdrawiania i głównie do nich kieruję te słowa. Powyższe przykłady nie są przypisane do żadnego konkretnego przypadku. Pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa jest niestety bardzo wielu.Dbajcie o siebie i bądźcie zdrowi

Namaste23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page