top of page

REIKI i wiara w uzdrowienie

Zaktualizowano: 29 lis 2022

Poddając się terapii Reiki nie musicie wierzyć w działanie tej energii. Dla wielu z was może wydawać się to dziwne dlatego pragnę wam to wyjaśnić.

Wiara w uzdrowienie jest oczywiście jak najbardziej wskazana, bez względu na to jakiego rodzaju terapii się poddajecie. Nie mniej są pacjenci, którzy mają wątpliwości lub wręcz nie wierzą w działanie Reiki. Zapewniam, że te obawy lub niepewność zostają rozwiane po sesjach Reiki. Jedynym czynnikiem, który jest w stanie powstrzymać proces uzdrawiania jest blokada, którą sami stworzycie. Dlatego tak ważna jest rozmowa przed sesją i zagłębianie się w problem. Nigdy nie staram się przekonywać nikogo do poddania się terapii. Decyzja zawsze zależy od pacjenta. Nie mniej zawsze objaśniam na czym to polega i czego się można spodziewać (oczywiście w pozytywnym znaczeniu słowa “spodziewać”).

Wątpliwości i brak wiary w działanie energii Reiki nie mają znaczenia w procesie uzdrawiania. Wszystko co musicie zrobić jako pacjenci to być gotowym na uzdrowienie i czasem pozbyć się blokad, które mogą przeszkadzać. Jeśli mówię o “byciu gotowym” to mam na myśli, że poddajecie się terapii bo czujecie potrzebę pozbycia się problemu, a nie dlatego, że ktoś was np. namawiał wbrew waszej woli. Zdarza się, że ktoś martwi się o swojego partnera życiowego i pragnie pomóc. Dlatego najlepsza jest wtedy spokojna rozmowa i mówienie o korzyściach płynących z poddawania się terapii Reiki, a nie namawianie “na siłę”. Ktoś może sobie naprawdę nie życzyć by korzystać z usług uzdrowiciela i nie wolno wymuszać na kimś zachowania wbrew jego woli. Jeśli kto przyjdzie z nastawieniem “nie chcę brać w tym udziału” to Reiki po prostu może nie zadziałać (wiem to z doświadczenia). Oczywiście są opinie, że nie trzeba pytać o zgodę pacjenta, ale wydaje mi się to nieetyczne. Dorosłe osoby mają pełne prawo do podejmowania własnych decyzji i kierowania się wolną wolą. Inna sprawa to uzdrawianie dzieci gdzie jako rodzice to wy podejmujecie decyzję, podobnie zresztą jak w innych sprawach w trosce o swoje pociechy. Jakiekolwiek działanie mające na celu poprawę zdrowia jest jak najbardziej wskazane.

Trzeba brać również pod uwagę sytuację, kiedy o pomoc zgłasza się osoba, której np. członek rodziny (rodzic, brat, mąż itd.) jest nieprzytomny lub w śpiączce. Wtedy prośba rodziny jest jak najbardziej uzasadniona troską o zdrowie i życie swojego bliskiego. Tym bardziej, że osoba cierpiąca nie ma możliwości podjęcia decyzji. Działanie energii Reiki będzie miało jak najbardziej pozytywny wpływ na pacjenta.

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego, by chcieć rozwiązać swój problem i być otwartym na działanie tej cudownej energii. Powyższe przykłady podaję jako wyjątki i dotyczą osób, które z różnych względów nie mogą podjąć samodzielnej decyzji, ale mimo wszystko mogą skorzystać z terapii z pozytywnym skutkiem.

W pełni rozumiem wszelkie wątpliwości, a wręcz brak wiary w uzdrawiające działanie energii Reiki. Tym bardziej, że większość osób mogła nie mieć nigdy styczności z taką formą uzdrawiania. Osobiście zawsze wyjaśniam na czym to polega, ale nie staram się nikogo przekonać za wszelką cenę. Z przyjemnością natomiast odpowiadam na pytania i dzielę się informacjami na temat działania energii Reiki i jej wypływu na pacjenta. Jeśli ktoś jest gotów bym pomógł mu rozwiązać problem, to naprawdę wiara w uzdrawianie przy pomocy tej metody , nie ma żadnego znaczenia.

Energia Reiki jest wszędzie bez względu na to czy w nią wierzymy czy nie. Dlatego nie liczą się czas i przestrzeń. Liczy się TU i TERAZ, a także gotowość na poddanie się działaniu tej energii. Najwięcej wątpliwości, dla osób nie zaznajomionych z tematem, budzi uzdrawianie na odległość. Ale akceptując fakt, iż jesteśmy otoczeni tą energią zaczynamy rozumieć, że odległość jaka dzieli uzdrowiciela i pacjenta nie ma wpływu na proces uzdrawiania. Jako praktyk Reiki jestem przy moim pacjencie bez względu na miejsce w jakim się znajduje. Oczywiście wolę bezpośredni kontakt, ale na szczęście w przypadku braku takiej możliwości w żaden sposób mnie to nie ogranicza.

Jeśli ktoś naprawdę szuka sposobu na to by poprawić stan swojego zdrowia lub uzdrowić jakiś inny problem w tym np. jakąś sytuację, to na pewno znajdzie rozwiązanie. Warunkiem jest niezakładanie, że coś nie działa przed sprawdzeniem jak jest naprawdę.

Opinie innych osób są bardzo cenne, ale powinniście także sprawdzać na ile prawdziwe są informacje od innych ludzi oraz kierować się swoją intuicją. I tutaj nie chodzi tylko o Reiki. Nie rezygnujcie z niczego co może wam pomóc poprawić waszą sytuację, bez względu na to jakiego aspektu waszego życia to dotyczy. Nigdy się nie poddawajcie! Warto próbować wszystkiego! Oczywiście niech to będzie dla was bezpieczne więc jeśli np. decydujecie się na przyjmowanie suplementów to najlepiej pod nadzorem lekarza.

Bądźcie zdrowi

Namaste
15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page